NEJZAJÍMAVĚJŠÍ MÍSTA V OKOLÍ AMSTERDAMU...


Naarden
Nejstarší město v oblasti Gooi a Vecht, které je obklopeno úplným opevnění ze 17. století. V Naardenu se tyčí katedrála sv. Víta obdivována kvůli unikátním stropním malbám. Celý Naarden je jedním z nejbarevnějších měst celáho Holandska.

Zaanse Schans
Jedná se o zrestourovanou historickou vesnici (skanzen) na břehu řeky Zaan poblíž města Zaanstad. Skanzen dává jedinečný pohled na vesnici 17. a 18. století, takže určitě stojí za to jej navštívit ;)

Haarlem
Město získalo svůj městský charakter v roce 1245 a tudíž je jeho centrum starší, než Amsterdam. Díky umístění se Haarlem rychle rozvíjel a proto se v něm můžeme setkat s mnoha odkazy 17. a 18. století, kdy měl Haarlen období největší prosperity.

Eidam
Název města Eidam vznikl ze slova dam (hráz) na malé říčce se jménem E, či Ije. Město je velice bohaté na historii a je proslavené kulatými sýry, které se odtud dostávali do celého světa už před mnoha staletími. Tuto tradici pomáhá uchovat několik sýrových skladů díky kterým se v sezóně konají každý týden tradiční sýrové trhy.