EUROVÍKEND V AMSTERDAMU

Chcete-li se podívat do Amsterdamu formou eurovíkendu, počítejte s cenou začínající na 6000Kč (včetně dopravy a letištních tax), pokud jste odvážnější a zařídíte si vše sami, může Vás to samé vyjít i na polovinu. Základem je doprava do samotného Amsterdamu. Vlak se cenově příliš nevyplatí, takže buď autobusem nebo letecky.
Autobus není špatný - za cenu od 1400Kč se dostanete až do centra Amsterdamu a cesta trvá cca. 15 hodin. Ale pokud svoji cestu plánujete alespoň trochu dopředu, je lepší použít letadlo - cenově to vyjde na stejno (často i levněji) a cesta trvá kolem dvou hodin.

Podrobnosti o ubytování naleznete v příslušné sekci, cena za noc v hostelu se pohybuje v přepočtu od 200Kč. Velký výběr eurovíkendů naleznet na Eurovíkendy


Co byste rozhodně neměli vynechat:

Coffee shopy
Místa, ve kterých se legálně prodává marihuana. Při vstupu se většinou musíte prokázat občanským průkazem. Jakmile se usadíte, tak si musíte objednat něco k pití - pití bývá docela dost drahé, navíc v nápojovém lístku nenajdete alkoholické nápoje. Při jednom nákupu marihuany si nesmíte odnést více než 5 gramů, cena se pohybuje kolem €10 za gram.

Parky:
Vondelpark se nachází ve staré části Amsterdamu poblíž Leidsenského náměstí. Amsterdamse Bos je ideálním místem na odpočinek v přírodě, či sladkovodní koupel, nachází se 20 minut od centra. Sarphatipark je zelená oáza s velkým rybníkem nedaleko trhu Albert Cuyp.

Květinové a bleší trhy:
Nejlepší místo pro nákup, pokud chcete smlouvat o cenu. Naleznete zde úplně vše - od květin, sýrů, zeleniny až po oblečení, dokonce i nábytek. Nejznámějšími jsou Albert Cuyp Market a Bloemenmarkt (jen květinový)

Lodní vyjížďky
Lodní společnosti nabízejí projížďky loděmi po kanálech Amsterdamu. Na výběr jsou denní a noční prohlídky, nebo i romantické výlety s večeří při svíčkách.

Artis Zoo
Nejstarší Holandská zoologická zahrada. Jedná se o rozlehlý park ve kterém je také geologické muzeum, botanická zahrada, akvárium a planetárium.
http://www.artis.nl/

Ostatní zajímavá místa v Amsterdamu najdete pod odkazy v levém menu (Památky), případně když nechcete zůstat jen ve městě tak i "Okolí Amsterdamu".